www.archive-net-2013.com » NET » K » KAKTUSY-SUKULENTY

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

  Archived pages: 33 . Archive date: 2013-12.

 • Title: Kaktusárna
  Descriptive info: .. Poslední aktualizace: 16.. 12 2013 -.. sestaveno pro rozlišení 1024x768.. MOTTO:.. Chcete-li se někomu hodně pomstít, darujte mu kvetoucí kaktus.. Snímky z výstavy kaktusů v Táboře, 31.. 5-3.. 6 2013 ---.. ZDE.. --uloženo 6.. 6 2013.. A.. kce Klubu kaktusářů v Táboře pro rok 2014.. Prezentace --.. souhrn všech = ZDE.. (doplněno 9.. 5 13).. Snímky ze zájezdu Táborských kaktusářů- 21-22.. 6 2013.. ---.. díl 1.. --.. díl 2.. Krásné svátky vánoční, pohodu, klid a.. hezké dárky od Ježíška.. přeje autor stránek.. Snímky ze zájezdu Táborských kaktusářů v severovýchodních Čechách ---.. díl 1.. ----.. 1.. díl.. 2.. díl.. 3.. snímků z výstavy kaktusů v Táboře 2012.. *.. Činnost Klubu kaktusářů v Táboře.. -ZDE.. *****.. --foto z Botanické zahrady Košice(SK) -.. -2.. Aktuální výstavy kaktusů.. -doplnění 14.. 5 2013.. ARCHIV.. - úložiště foto z výstav, schůzí klubu v Táboře, zájezdů.. Darovaný kaktus pro mě znamenal a stále víc znamená nejdříve několik desítek hodin a teď i několik set hodin času stráveného u pěstovaných kaktusů, na výstavách, zájezdech atd.. A to není nutné mít tisíce rostlinek.. Stačí i počet v řádu desítek a je o zábavu postaráno.. Musím ještě dodat: nikdo mě k tomu nenutil, a světe div se, ani nelituji.. S kaktusy sice nepopovídáte,  ...   případě nechci tímto nahrazovat odborné publikace.. Tam se na několika desítkách až stovkách stran dočtete i detaily, které ani nebudete moci použít.. Toto co bude zde následovat je laický překlad toho nejzákladnějšího, co je dobré o kaktusech a dalších sukulentech vědět, abyste zbytečně nezažívali zklamání.. To zajisté také přijde, když uhyne hýčkaná rostlinka, ale uznáte, že je nejlépe více zklamáním předcházet.. ------------------------------.. Použité knihy:.. O kaktusech.. (Josef Jelínek, PRÁCE-1980);.. Zelení ježci.. (Polymja Minsk 1984,.. překlad Lid.. naklad.. 1989);.. Pěstování kaktusů.. (Fleischer,Schütz-SZN Praha 1969);.. Kaktusy Ilustrovaná encyklopedie.. (Clive Innes a Charles Glass, INA 1992).. ******************************************************************.. Téma:.. Kristátní formy kaktusů a sukulentů.. (popis a foto).. PREZENTACE:.. -vše převzaté:.. KAKTUSY-Ferda.. (.. 3,24 MB.. ).. ;.. KVĚTY Austrálie.. 4,32 MB.. KAKTUS SHOW - Hilda.. 1,99MB.. Většina klasických fotografií má, po kliknutí na ní, svého většího dvojníka.. Ve Foto a Archivu.. Použité obrázky jsou vlastního provedení, pokud bude převzatý, bude u něho uveden zdroj.. Vlastní obrázky jsou volně k dispozici pro jakékoliv rozšiřování.. www.. cact.. cz.. -.. stránky Chrudimského kaktusáře p.. Pavlíčka.. cactus.. Antikvariát Bohemia Cactus - kaktusářská literatura, Časopis Kaktusy, Články, Spořič, Online hry na téma kaktusy, Pexeso Kaktusy, Odkazy, česky a anglicky.. Další kaktusář v Táboře- kaktusářský koutek.. --ZDE.. Tuto stránku zatím shlédlo:.. návštěvníků(od 5.. 2 2005)..

  Original link path: /
  Open archive

 • Title: Odkud jsou
  Descriptive info: Mexiko, USA, Kanada,.. Bolívie, Peru, Brazílie, Argentina,.. Paraguay, Uruguay, Chile,.. Madagaskar, Cejlon a jiné.. Tak to je základní výběr států, kde se vyskytují různé varianty-druhy kaktusů a jiných sukulentů.. Rostou i jinde, Evropu nevyjímaje, ale.. Severoamerické centrum je nepochybně Mexiko, zasahuje sice také do středu Ameriky, ale to mi jistě odpustíte.. Mexiko-hornaté, mezi dvěma oceány, dostatek tepla, srážek.. Ve státech Hidalgo, Querétero, S.. L.. Potosí, Zacateras jsou nejvíce rozšířeny druhy: Astrophytum, Echinocactus, Echinocereus, Thelocactus, Echinofossulocactus, Ariocarpus, Obregonia, Aztekium, Lophophora, Mammillaria, Coryphanta a méně jiné.. V USA na jihu(přechází i z Mexika) se objevují druhy: Ferocactus, Wilcoxsia, Toumeya, Echinomastus, Hamatocactus, Homalocephalia, Neolloydia,Epithelanta, Leuchtenbergia, Turbinicarpus a Carnegia gigantea.. Severně v hornatějších státech USA najdete druhy: Utahia, Coloradoa(starý název), Sclerocactus, Navajoa, Neobesseya, Pediocactus, Opuntia, Echinocereus, Coryfanta.. Z Mexika na jih a jihovýchod přechází Mammilaria, Melocactus, Pilocereus, epifyta, Rhipsalis, Selenicereus, Pereskia, Pereskiopsy.. Jihoamerické státy Argentina, Bolívie, Peru a Chile mají hlavně zastoupeny druhy: Echinopsis(mnoho  ...   vždy vyskytují i jiné druhy.. Další druhy kaktusů, nebo spíše ostatních sukulentů jsou k nalezení i v Africe.. Hlavně na Madagaskaru tzv.. Madagaskarská palma-oficiálně druhy Pachypodium.. Skoro bych zapomněl, v Jihoafrické republice je významné naleziště nejen diamantů pravých, ale i diamantů mezi sukulenty-Lithopsy, neboli lidově umělé kameny.. V mlžných pralesech najdete množství sukulentů které jsou na vlhkosti závislé(Broméliovité atd.. ), jsou ve stínu stromů, nesnáší pro změnu přímé slunce.. Člověkem založená zahrada PINYA de ROSA.. Kaktusy a jiné sukulenty najdete i jinde.. Jih Evropy, sever Afriky - to jsou místa, kde budou mimo botanické zahrady, mimo Vaše fóliáky, skleníky.. Vždy se ale jedná o kaktusy nějakým způsobem dovezené člověkem, nebo přenesené v podobě semen v zažívacím traktu ptáků a zde vyvrhnuté(a uchycené).. Mimochodem pro převážení kaktusů z původních zemí platí dosti přísné podmínky.. Norma CITES chrání zvláště vzácné ohrožené druhy, kde z jejich domoviny nelze vyvézt rostlinu a výjimečně i semena..

  Original link path: /odkud.htm
  Open archive

 • Title: Pěstování
  Descriptive info: Pěstujeme kaktusy.. ***************************************************.. Pro pěstování kaktusů by každý měl vzít v úvahu, zda na tuto činnost bude mít čas, místo.. Místo hraje důležitou roli.. Musíte počítat s tím, že na zimu se musí změnit úložiště, pokud samozřejmě nemáte např.. celoročně vytápěný skleník, nebo zimní zahradu v domě.. Než začnete cokoliv pěstovat, potřebujete.. substrát.. a nádoby na pěstování.. Také pomůcky-pinzetu, jmenovky, postřikovač -to z těch nejdůležitějších.. Dále bude rozhodující výchozí stav: buď si kaktus nebo sukulent koupíte, nebo ho dostanete.. Při těchto možnostech jste přeskočili některé fáze pěstování.. Kaktus je již v nádobě, v substrátu.. Doufám, že má i živé kořeny.. Pokud je vhodná doba, můžete zalévat.. To upřesním později.. Další variantou je, že jste dostali odlomek nebo řízek kaktusu či sukulentu.. Zde musíte velmi opatrně.. Obnaženou ránu po odlomení nebo odříznutí musíte nechat lehce zaschnout,pak namočit(?!!?)ve vodě a lehce zasypat práškem pro lehčí získání kořenů a můžete zasadit do substrátu.. Pozor-nesmí být moc mokrý.. Se zálivkou musíte zpočátku dost šetřit.. V hodně zamokřeném substrátu dochází k zahnívání rostlinky.. Teprve až na rostlince poznáte, že začíná růst(dorůstají nové lístky, u kaktusu má vršek živou světlejší barvu) můžete postupně přidávat zálivku.. Poslední varianta je, že získáte semena kaktusů nebo sukulentů.. Nemáte-li trpělivost, tak snad ani  ...   dortů(anebo podobné), vhodné jsou dolní části tmavé-neprůhledné.. Kořeny mají radši temno.. Dolní díl krabičky naplníte do substrátem.. Semena postupně vyséváte NA ZEM.. Nesmíte je zahrabávat!!! Jednotlivé druhy je vhodné od sebe oddělit a popsanou jmenovkou označit.. Zalévat můžete pouze postřikovačem, jinak semena spláchnete nebo zemí pohřbíte.. Doporučuji první zálivky s přidáním protiplísňového prášku-např.. ALIETTE.. Přikryjete horním dílem a umístíte na místo, kde je dost světla a teplota 20-22 stupňů.. Velké horko škodí tak jako chladno.. První semena mohou rašit po několika dnech,.. některá i 3-4 týdny váhají.. Semena palem i roku.. První pikýrování.. (přesazení).. vyrostlých semenáčků po 1-3 měsících.. To záleží na růstu.. Pokud se objeví okolo rostlinek náznak zeleného koberečku-jsou to řasy a signalizují zamokřené, málo větrané prostory.. Buď musíte povrch opatrně seškrábnout, nebo rostlinky přesadit jinam.. Semena stačí vysévat na malé množství substrátu, výška 1,5-2,5 cm.. První rozsazení do samostatných květníků doporučuji neuchvátat.. V houfu(ale ne namačkány na sobě) prospívají lépe.. U samostatných květníků není vhodné pro růst, ani esteticky, dát malý kaktus či sukulent do velkého květníku.. Pokud dále uvidíte, že rostlinka přerůstá okraje květníku, musíte přesadit do většího.. Vždy je vhodné vyměnit zem.. Popíšu jinde.. Zapomněl bych na jiné sukulenty.. Ale většina postupů je stejná jako u pravých kaktusů..

  Original link path: /pestovani.htm
  Open archive
 •  

 • Title: Uložení
  Descriptive info: Uložení.. **********************.. Uložení kaktusů a jiných sukulentů má své zákonitosti.. Přes období duben-říjen.. je vhodné uložení buď ve skleníku, fóliáku, pařníku nebo na balkoně.. Viděl jsem i uložení v akváriu(samozřejmě bez vody a rybiček).. Uložení ve fóliáku u zdi domu(nevýhoda-jednostranně osvětleno).. Uložení ve skleníku, spodní širší police a menší nad ní.. V prvních týdnech uložení je nutné přistínit, hlavně při celodenním svitu slunce.. Rostliny jsou po zimním uložení citlivé a může dojít lehce k popálení.. Zvlášť náchylné jsou rostliny v pařeništi, kde mají blízko sklo nebo fólii a malý prostor, který se rychle ohřeje.. A samozřejmě všechny rostliny blízko skla i ve skleníku, za oknem i na balkonu.. Vždy musí být prostor řádně větrán.. Na druhou stranu některé kaktusy neradi silný průvan(ale to se dá lehce zařídit).. Uložení kaktusů v květinové stěně v bytě je sice také možné, ale nedá se od nich očekávat řádné vytrnění, zbarvení a květy bývají výjimkou.. Jinak je  ...   přesazování, řízkování a hlavně zálivka.. Na zimní období.. je nutné kaktusy a sukulenty přichystat a místo uložení též.. Na uložení MUSÍ být bal kaktusů suchý.. Místo uložení by mělo mít teplotu od 5 do 12.. C.. *).. Je možné uložit kaktusy dvojím způsobem-jednak v květnících, jednak bez květníků a bez balu.. Pro uložení platí nejen teplota, ale je vhodné šero nebo i tma.. Ne vlhko.. Kaktusy ukládané bez balu se zabalí do novin a uloží v bedničkách nebo podobných obalech.. Nesmí být velká vrstva, aby nedocházelo k deformacím.. *)-pozor, některé kaktusy potřebují přes 12.. C, alespoň 15.. C(např.. Melocactus a jiné).. Stav zoufalství-pravé kaktusy v šuflíku starého ternionu-funguje to!.. Umístění sukulentů v chladnější místnosti na stole a tácech.. Je možné uložit rostliny i na okenní vnitřní parapet(pokud ho máte), vůbec ale nedávat mezi skla dvojitých oken.. Mrazíky by rostliny poškodili.. Sklepní úložiště by nemělo být vlhké a např.. brambory se svými plísněmi poblíž..

  Original link path: /ulozeni.htm
  Open archive

 • Title: Výstavy
  Descriptive info: Výstavy kaktusů a sukulentů.. *************************************************************************.. V cizině i u nás jsou spolky kaktusářů, kteří pořádají na jaře, v létě a na podzim výstavy kaktusů a jiných sukulentů(případně i bonsají).. Vystavují tam své výpěstky členové klubů, bývá tam i prodej kaktusů a sukulentů, často i pomůcek či literatury.. Často bývají v objektech botanických zahrad, Kulturních středisek nebo i sálech restaurací.. Můžete tam získat plno informací od zkušených pěstitelů, nakonec můžete i do klubu vstoupit a též vystavovat.. Pár ukázek z výstav kaktusů v Táboře, roky 2000 a 2002.. Na výstavu se skládá několik pěstitelů, takže bývá zajištěna pestrost vystavovaných kaktusů  ...   najdete v.. Archivu.. Pro kaktusáře vychází časopis KAKTUSY.. Najdete tam velmi zajímavé články o neméně zajímavých kaktusech, o jejich nalezištích.. Zkušení autoři, pohledné fotografie.. Pro pěstitele sukulentů je slovensky psaný sborník listů s vyobrazením a popisem sukulentů.. Výstavy kaktusů a jiných sukulentů.. Rok.. 2014.. =.. modře výstavy v Čechách, na Moravě a Slezsku,.. černě na Slovensku =.. Město konání.. Datumy od-do.. upřesnění místa.. Tábor.. 30.. 5 --2.. 6 2014.. areál Botanické zahrady SZEŠ v Táboře; 8.. 00--18.. 00 hod.. ; v pondělí 2.. 6 do 17.. 00hod.. Další zde neuvedené akce můžete zaslat na.. lubo58@seznam.. cz.. a seznam doplním..

  Original link path: /vystavy.htm
  Open archive

 • Title: Foto
  Descriptive info: F O T O G A L E R I E.. ************************************************************.. Vlastní foto jsou volně k dispozici pro jakékoliv rozšiřování.. Převzaté jsou označeny původem.. Čísla pod náhledy fotografií jsou pouze orientační-nemají nic společného s polními čísly nebo nějakými katalogy atd.. = ARCHIV =.. V archivu najdete všechny zde dříve zveřejněné foto.. Nechci zde převážně kopírovat profesionální snímky z nalezišť.. Fotografie budou buď z vlastní produkce, nebo z návštěv výstav či botanických zahrad-nejen v Čechách a na Moravě.. Každá fotografie má po kliknutí na  ...   jižním konci města mezi Olympijským stadionem a kontejnerovým přístavem na úpatí vrchu Montjuic.. Botanická zahrada Pinya de Rosa (Šp.. Leží cca.. 400 m.. od silnice spojující Blanes a Lloret de Mar (odbočka skoro na kopci) na pobřeží Costa Brava ve Španělsku.. Botanická zahrada Jardin Exotique , Monaco.. Umístěná přímo ve městě (a státu) Monaco-Monte Carlo, ve větší vzdálenosti nad mořem, naproti královskému hradu.. Vlakové spojení k uvedeným oblastem najdete na stránce:.. spojeacesty.. Dále pokračuje několik fotografií ze soukromých sbírek:.. Jiné foto, jiného autora --..

  Original link path: /foto.htm
  Open archive

 • Title: Tábor,klub
  Descriptive info: Klub kaktusářů TÁBOR.. ******************************************************************************.. Klub kaktusářů Tábor sdružuje pěstitele kaktusů a jiných sukulentů.. Členové jsou nejen z Tábora, ale i nejbližšího okolí - cca.. do 20 km.. Klub má přibližně 40 členů.. Stav se mění díky příchodu nových členů, anebo bohužel naopak odchodu - nejčastěji úmrtí starších členů.. ****************************************************.. Výbor Klubu kaktusářů v Táboře.. (od 8.. 10 2013).. Předseda: př.. DOLEJŠEK Jaroslav.. Jednatel: př.. VETYŠKA Petr.. Pokladník/Hospodář: př.. HONSA jan.. Členové: př.. JANOUŠEK Jaroslav; př.. KOUKAL Zdeněk.. Revizní komise: př.. Ing.. KAISLER Jindřich; př.. SAMEC František.. Kalendář akcí 2014.. Termín.. Téma.. 10.. 1 2014.. Výroční členská schůze v Hotelu RELAX u Drsů --od 18.. hodin.. 11.. 2 2014.. Členská schůze(+promítání) -klubovna Restaurace Beseda Tábor od 17.. 3 2014.. 8.. 4 2014.. Členská schůze,příprava výstavy atd.. -klubovna Restaurace Beseda Tábor od 17.. 13.. 5 2014.. Členská schůze,org.. výstavy,služby,atd.. 27.. Montáž výstavního fóliáku, instalace poutačů.. 29.. Navážení rostlin, kompletace výstavy, montáž prodej.. stánků.. 5--2.. Výstava kaktusů a sukulentů, Botanická zahrada SZEŠ v Táboře.. 00-18.. 00(PO do 17.. 00).. Po 17.. 00 odvoz rostlin,demontáž fóliáku,stánků a úklid.. 6.. Členská schůze -místo bude upřesněno.. 13-14.. 6 nebo 20-21.. Zájezd na Jižní Moravu(podmínkou dostatečný počet zájemců).. ****************************************************************************************.. Foto z Výstav kaktusů a sukulentů v Táboře -.. v ARCHIVU.. Základní činnosti Klubu kaktusářů v Táboře:..  ...   zde členové s rodinnými příslušníky, pozvaní hosté z jiných klubů.. Kromě oficiálních povinností je k dispozici hudba, tombola.. A hlavně výměna zážitků z pěstování.. Členská schůze.. - setkání členů, probrání klubových záležitostí, někdy promítání zajímavých fotografií ze sbírek, nebo výjezdů do ciziny - a to například z Mexika, Bolívie, Madagaskaru, Chile a jiné.. Na schůzi mohou přijít i nečlenové, kteří by se chtěli členy klubu stát.. Dozví se zde vše potřebné.. Výstava kaktusů a jiných sukulentů.. - Ve spolupráci s Botanickou zahradou SZEŠ se pořádá na konci května nebo na začátku června výstava kaktusů a jiných sukulentů.. Zde mohou vystavovat své výpěstky členové klubu.. Ti také mohou dát své rostliny do propagačního prodeje(vedle výstavy).. Autobusový zájezd.. - zde se podle výběru uskuteční dvoudenní zájezd do sbírek jiných kaktusářů.. Příkladem Severní, Východní Čechy, Severní či Jižní Morava a podobně.. Zájezd bývá dvoudenní.. Odjezd bývá v pátek ráno okolo 6.. hodiny, návrat v sobotu večer.. Kromě návštěv sbírek bývá i zábava, buď ve sklípku, restauraci nebo přímo u některého pěstitele.. Na těchto zájezdech je možné získat nové rostliny.. Ubytování v hotelu nebo ubytovně.. Část nákladů hradí člen, část klub.. Zájezdu se mohou zúčastnit při volném místě i nečlenové.. Ti platí plnou částku zájezdu.. Samozřejmě v průběhu roku se navštěvují pěstitelé vzájemně, neorganizovaně..

  Original link path: /taborklub.htm
  Open archive

 • Title: Škůdci a jiné
  Descriptive info: Ochrana proti škůdcům.. ****************************************.. I kaktusy a další sukulenty mají své predátory-škůdce.. Pokud to není člověk, který škodí svým jednáním, škodí např.. myši.. Ohlodají rostlinu neuvěřitelně, na trny nehledě, a jako naschvál vyberou ty nejlepší a nejvzácnější kousky.. Tady by mohl pomoci odchyt do pastiček a jedové nástrahy.. Pustit tam kočku, to je naprostá zkáza.. Tolik nikdo zničit neumí.. Volný přístup ptáků také není ternem pro pěstitele.. Původně jsem se ale o těchto velkých škůdcích nechtěl zmiňovat.. Ale patří sem.. Další škůdci jsou minimální velikostí, ale paseku také dovedou spáchat.. Taková kořenovka(larva v moučném obalu-Rispersia falcifera a podobná vlnatka Pseudococcus a Eriococcus)) je schopná zničit nejen kořeny, ale samotnou rostlinu.. Obojí doslova vysaje, rostlina přestává růst a hyne.. Kořenovce vyhovuje sucho a teplo.. Rychle se množí a rychle se přemisťuje mezi dalšími květníky..  ...   mazaní-na očích se Vám moc neukazují, bývají z druhé strany, než je ta viditelná.. Další druhy-Štítenky(puklice), Háďátka(Nematoda), Svilušky(Tetranychidae) jsou také nepříjemné.. Svilušky(pavouček) vysávají pokožku kaktusu.. Háďátka zase vysávají kořeny-najdete je podle bílých nebo hnědých nádorků na kořenech.. Rostliny zakrní a hynou.. Štítenka také saje na těle kaktusu, tvoří časem voskový obal(puklici) a špatně se likviduje.. Nejlépe je očistit mechanicky napadený kaktus a použít insekticid.. Mravenec sice také není terno, ale asi z výše jmenovaných škodí nejméně.. Na jeho cestičky nastražte modrozelený prášek Defeat ant Killer Dust a on vyklidí prostor.. Postřik proti lezoucímu hmyzu je drahý a likviduje.. Prášek odhání.. !!! Pozor, pokud budete rostlinky ošetřovat sprejem, který je pod tlakem(ne pumpička), musíte být od rostlinky minimálně 40 cm.. Jinak ji zničíte, nebo poškodíte.. chladnem.. To vznikne při rychlosti vypouštění z lahvičky spreje.. !!!..

  Original link path: /skudci.htm
  Open archive

 • Title: Výstava v Táboře 2013-1
  Descriptive info: Tábor 2013.. **************************.. díl.. ***************************.. Letošní výstava se konala v děsivých přírodních podmínkách.. Převážně déšť(již od navážení rostlin), průtrže, bouřky a hlavně chladno.. Tím účast návštěvníků velmi střídmá.. I kvalita snímků je bez slunce horší.. Navíc minimum květů.. To je výstava 2013.. I-1527.. I-1528.. I-1529.. I-1530.. I-1531.. I-1532.. I-1533.. I-1534.. I-1535.. I-1536.. I-1537.. I-1538.. I-1539.. I-1540..  ...   I-1554.. I-1555.. I-1556.. I-1557.. I-1558.. I-1559.. I-1560.. I-1562.. I-1563.. I-1564.. I-1565.. I-1561.. I-1583.. I-1566.. I-1567.. I-1568.. I-1569.. I-1570.. I-1571.. I-1572.. I-1573.. I-1574.. I-1575.. I-1576.. I-1577.. I-1578.. I-1579.. I-1580.. I-1581.. I-1582.. I-1584.. I-1585.. I-1586.. I-1587.. I-1588.. I-1589.. I-1590.. I-1591.. I-1592.. I-1593.. I-1594.. I-1595.. I-1596.. I-1597.. I-1598.. I-1599.. I-1600.. I-1601.. I-1602.. I-1603.. I-1604.. I-1605.. I-1606.. I-1607.. DÍL 2..

  Original link path: /tabvyst13-1.htm
  Open archive

 • Title: Prezentace
  Descriptive info: PREZENTACE.. ******************************.. ZDE BYCH RÁD PŘIBLÍŽIL NĚJAKÉ ZAJÍMAVÉ PREZENTACE OD KAKTUSŮ, BONZAJÍ, KVĚTIN NEBO I KRAJIN:.. ==KLIKNUTÍM NA NÁZEV SE PREZENTACE NABÍDNE K OTEVŘENÍ==.. Název.. -popis.. velikost.. autor.. AMERICKÉ POUŠTĚ.. -krajina, květiny,kaktusy.. 4.. 11 MB.. ken.. Bonsai-13.. -bonzaje všeobecně.. 91 MB.. ilker.. BONZAJE V KVĚTU.. -bonzaje, kvetoucí.. 46 MB.. GMDobrov.. JIŽNÍ OVOCE.. -jižní ovoce,rostliny,květy,plody.. 8,7 MB.. MC.. KAKTUS SHOW HILDA.. -prezentace kaktusů.. 99  ...   Caballero Arriaga.. Květy a plody již.. ovoce.. -plody a květy již.. ovoce.. 7.. 14 MB.. Clément.. LILIE(zámek BELOIL).. -výstava lilií.. 5.. 26 MB.. MIREK.. MAKROFOTO-FLORA/FAUNA.. -makrofoto flora i fauna.. Marcel van den Bergh.. ORCHIDEE.. -orchidee.. 48 MB.. chen.. USA-California.. -příroda.. 03 MB.. Toshiba.. ZMIJOVEC(a jiné).. zmijovec titánský, Liberecká botanic,.. 86 MB.. skamilvideo.. Zvláštní květy.. -tropické květy, sukulentní atd.. 82 MB.. Kiss Istvan ?změněno?..

  Original link path: /prezentace.htm
  Open archive

 • Title: zajezd13-1
  Descriptive info: Zájezd za sbírkami kaktusářů - 2013- --.. 1.. Písková Lhota, Liberec, Vratislavice n.. N.. , Jasenná, Pardubice.. Snímky č.. 1686--1742 = Botanická zahrada Liberec; 1743--1759 = p.. Kraus, Liberec.. ZPĚT na ÚVODNÍ STRANU.. I-1686.. I-1687.. I-1689.. I-1690.. I-1691.. I-1692.. I-1693.. I-1694.. I-1695.. I-1696.. I-1697.. I-1698.. I-1699.. I-1700.. I-1701.. I-1702.. I-1704.. I-1706.. I-1708.. I-1710.. I-1688.. I-1703.. I-1705.. I-1707.. I-1709.. I-1711.. I-1720.. I-1821.. I-1712.. I-1713.. I-1714.. I-1715..  ...   I-1732.. I-1733.. I-1734.. I-1735.. I-1736.. I-1737.. I-1738.. I-1739.. I-1740.. I-1741.. I-1742.. I-1743.. I-1744.. I-1745.. I-1746.. I-1747.. I-1748.. I-1749.. I-1750.. I-1751.. I-1752.. I-1753.. I-1754.. I-1755.. I-1756.. I-1757.. Tímto skončil první, jinak rušný den.. Přesunuli jsme se do Vratislavic nad Nisou.. a ubytovali se v ubytovně bývalého zámečku.. Po večeři a snídani v Zámecké konírně přijde další den.. I-1758.. I-1759.. Kliknutím na jednotlivý snímek se Vám otevře větší..

  Original link path: /zajezd13-1.htm
  Open archive



 •  


  Archived pages: 33